577 505 081 (kontakt w godz. 11.00 - 15.00) zamowienie@lejdi.pl

PLN
  • PLN
  • USD
  • EUR

Sukienki baletowe, paczka klasyczna i romantyczna dla dziewczynki

Sukienki baletowe dzielimy na dwe formy kostiumu: paczka romantyczna ze spódniczką sięgającą do kolan np. z baletu "Giselle" oraz paczka klasyczna ze sztywno sterczącą spódniczką z tiulu czyli tutu dress np. w słynnym balecie Jezioro łabędzie . Oczywiście strój baletowy to również paczka ćwiczebna czyli np. body i getry lub luźna zwiewna krótka spódniczka z body. W naszym sklepie znajdziecie sukienki baletowe dla najmłodszych. Małe dziewczynki znajda tutaj wygodne sukienki do tańca, które je zachwycą.

Sortowanie

Sukienka baletowa

Balet

 

Co to jest balet ? To widowisko teatralne, które wyraża się tańcem. Pochodzi z Francji. Balet to emocje, piękne pozy, czystość i delikatność ruchów. To harmonia całego ciała. Jest to jeden z najtrudniejszych tańców. Delikatne ruchy oraz akrobacje - szpagaty, podskoki wymagają dużo pracy. Balet niejednokrotnie tworzony jest przez choreografa specjalnie pod wybraną muzykę, ponieważ tutaj ciało i każdy ruch musi doskonale współgrać z muzyką. Oczywiście, aby tak było potrzebne są ćwiczenia, które najlepiej zacząć już od małego. Ponieważ balet to taniec, małe dziewczynki chętnie biorą udział w takich zajęciach baletowych. Takie zajęcia to nie tylko nauka, ale również wielka frajda dla każdej małej księżniczki.

 

Jaka sukienka baletowa na zajęcia baletu?

 

Tutaj dobrze sprawdzi się proste body, które w odróżnieniu od zwykłego nie ma zapięcia w kroku i getry z rozcięciem na stopę lub też body z luźną szyfonową delikatną i nie krępującą ruchów spódniczką. Dla małych strojniś doskonała będzie również tutu dress spódniczka z nieco bardziej sterczących falban - to jeden z najbardziej ulubionych fasonów dziewczęcych sukienek na balet . Sukienka baletowa może występować w wielu kolorach od bieli oraz mocnych kolorów, poprzez pastelowe róże i błękity, aż do koloru czarnego. Dla dziewczynek polecamy jednak różowe i niebieskie sukienki baletowe.

 

Akcesoria do tańca baletowego

 

Strój do baletu nie obędzie się oczywiście bez butów do tańca - baletek. Wśród takich baletek możemy wyróżnić: baletki miękkie i baletki pointy. Baletki miękkie do tańca na półpalcach. Mogą być płócienne, skórzane, wiązane szarfami lub z gumeczkami. Drugi rodzaj baletek to tzw pointy - te nie są wskazane dla małych dziewczynek ( poniżej 11 lat). Takie baletki z gipsowymi noskami noszą już doświadczone baletnice, umożliwiają one stawanie na palcach.

 

Fryzura baletnicy

 

Podstawową fryzurą baletnicy jest oczywiście koczek. Taki kok może być ozdobiony kwiatami, koronkową opaską. Możemy otoczyć go warkoczami. Taka fryzura może być zdobiona w zależności od tematu również różnymi opaskami jak np. z piórami w " Jeziorze łabędzim".

ul. Joachima Lelewela 3/9
75-450 Koszalin
577 505 081 (Pn-Pt: 11:00-15.00)