Torebka wieczorowa – jak o nią zadbać?

Torebki wieczorowe – jak o nie dbać?

Jak dbać o torebki wieczorowe ?

Na cokolwiek wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze, chcesz aby służyło Ci to długo i niezawodnie. Możesz mieć w tym swój udział, dbając należycie o swoje rzeczy. Jedną z takich jest torebka na wieczór. Jeśli od dłuższego czasu nosiłaś się z zamiarem kupna drogiej torebki, w której zakochałaś się od pierwszego razu, powinnaś wiedzieć jak należy z nią postępować. Stosując się do naszych wskazówek, możesz przedłużyć jej życie i sprawić, że będzie z tobą wiele lat, nie nosząc żadnych śladów zużycia.

Czego nie lubi  torebka wieczorowa?

Chodząc z torebką wieczorową, powinnaś pamiętać o tym, w jakich celach została stworzona. Taka torebka, popularnie również zwana kopertówką nie jest torebką pojemną. Dlatego należy unikać sytuacji, w których za wszelką cenę chcemy w niej zmieścić jak najwięcej rzeczy. Może to prowadzić do bardzo absurdalnych sytuacji, kiedy niewielkich rozmiarów torebki są wypchane do granic możliwości i tracą swój elegancki wygląd. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ wiele kobiet ulega pokusie, aby nawet podczas wieczornej randki mieć przy sobie rzeczy, do których się przywiązały. Może to być telefon komórkowy, portfel, klucze, kosmetyki, chusteczki higieniczne, etui z okularami i wiele innych rzeczy. Oczywiście, nie wszystkie można pomieścić w stosunkowo małej i płaskiej torebce. Nawet, jeżeli uda nam się na siłę te wszystkie przedmioty upchać do środka, to będą tak mocno zbite, że sprawne i szybkie wyjęcie jednej z nich będzie niemożliwe. A między innymi o dyskrecję chodzi, kiedy chcemy w sposób elegancki używać torebki wieczorowej. Dlatego zdecydowanie zalecamy, aby w takiej torebce znalazły się tylko najbardziej potrzebne przedmioty, o rozmiarach nie wpływających niekorzystnie na estetykę torebki.

Czy torebki na wieczór lubią wilgoć?

Na tak proste, oczywiste pytanie może być tylko jedna, słuszna odpowiedź. Oczywiście żadna torebka nie lubi wilgoci. Niezależnie od tego, czy jest wykonana ze skóry naturalnej lub materiałów syntetycznych, wilgoć może osłabiać wytrzymałość produktu, jak również niekorzystnie wpływać na jego wygląd. Na zewnętrznej powierzchni mogą powstawać liczne zacieki i smugi, bardzo trudne do usunięcia. Czy można się przed tym zabezpieczyć? Oczywiście – na szczęście tak i to w sposób bardzo łatwy i prosty.

Jak zabezpieczyć torebkę ?

Wystarczy zakupić specjalistyczne preparaty do impregnacji torebek skórzanych i użyć je zgodnie z instrukcją. Mogą one występować w postaci puszek spray. Jak ich używać ? – oczywiście w prosty sposób – wystarczy przed użyciem delikatnie nimi wstrząsnąć i równomiernie rozpryskać preparat nad płaską powierzchnią. Środek impregnujący dotrze do wszystkich zakamarków torebki i będzie je skutecznie chronić przed wilgocią. Pamiętać również należy o tym, aby takie zabiegi były regularnie powtarzane. Szczególnie wtedy, jeżeli doszło już do zamoczenia torebki impregnowanej. Wilgoć mogła bowiem spłukać część preparatu, skutecznie obniżając poziom ochrony.

Co robić, kiedy torebka wieczorowa nie jest nam potrzebna ?

Wiele kobiet ma dylemat, co należy robić, kiedy siedzą przy stole i nie mają pomysłu, jak zająć się swoją torebką wieczorową. W takich sytuacjach często dochodzi do pewnych niezręczności. Niektóre z nich to kładzenie torebki na stole, co rzecz jasna jest zachowaniem zupełnie nieeleganckim i nie przystającym dobrze wychowanym ludziom. Nie powinno się również odkładać takiej torebki na podłogę. Może ona wówczas zostać niechcący przez kogoś skopana, co może doprowadzić do uszkodzenia jej zawartości.

Co zatem należy z nią robić?

Są dwie możliwe opcje. Pierwsza z nich to odwieszenie torebki na wieczór na oparciu krzesła, na którym siedzimy. Nie na każdym modelu krzesła będzie mogło się tego dokonać. Jeżeli nie ma takiej szansy, bo np. oparcie zostało wyprofilowane w sposób, który nam to uniemożliwia, pozostaje zabranie i położenie torebki na kolanach. Jest to stosunkowo eleganckie zachowanie, które nikogo nie będzie razić w oczy. Dodatkowo, taka torebka jest znacznie lepiej chroniona przed próbą kradzieży lub zniszczenia, dając nam poczucie bezpieczeństwa o znajdującą się w niej zawartość.

Torebki wieczorowe pochodzą z www.lejdi.pl

Torebka wieczorowa
Torebka wieczorowa
Biała torebka wieczorowa
Biała torebka wieczorowa


Podoba ci się ten post ? Podziel się nim
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.