Praca zdalna – jak się ubrać, stylizacja na home office w czasie koronawirusa

spódnica biznesowa
spódnica biznesowa

Home office w czasie koronawirusa to czas kiedy dużo z nas pracuje w domu. Nie jest to łatwe ze względów logistycznych. Początkowo może się wydawać, że będzie to łatwe, nie trzeba rano wstawać szykować się do pracy, odpada nam czas na dojazdy- same plusy! Można pracować w piżamie i szlafroku lub ciepłym dresie. Czy tak jest faktycznie?

Dress code w pracy zdalnej- co ubrać?

Jak się okazuje ubiór w pracy zdalnej ma znaczenie. Po kilku dniach pracy w piżamie może dopaść nas znudzenie i rozleniwienie, praca nie idzie już tak dobrze jak na początku wydawało się nam, że będzie. Każdy ma swój sposób aby zmotywować się do lepszej i bardziej efektywnej pracy, ale ubiór może nam w tym pomóc. Specjaliści w dziedzinie coachingu uważają, że jesteśmy bardziej produktywni i zmotywowani do pracy jeśli się do niej przygotujemy również jeśli chodzi o ubiór. Kiedy ubierzemy ładną sukienkę i buty czujemy się pewniej, bardziej profesjonalnie. Oczywiście każdy jest inny i dla jednego wystarczy krem na twarz a druga osoba będzie potrzebowała makijażu aby czuć się „normalnie’ tak samo jest z ciuchami. Część osób będzie odnajdowała się w pracy zdalnej pracując w wygodnych spodniach dresowych i koszulce,

inni ubierając sweterek i jeansy.

Wideokonferencja – w co się ubrać.

Osoby pracujące zdalnie, często muszą brać udział w videokonferencjach. I tu ubiór ma już nie tylko znaczenie motywacyjne. Musimy wyglądać profesjonalnie, dlatego też tutaj przyda się np. koszula i spódnica.

Co prawda podczas konferencji nie widać nas od pasa w dół, ale będziemy czuć się bardziej profesjonalnie w dopasowanym dole niż w spodniach od piżamy. Jeśli nie przepadamy za spódnicami to możemy założyć eleganckie spodnie, możemy założyć takie z niegniecącego się materiału. Dzięki temu że wybierzemy elastyczne, niegniotliwe materiały, nie będziemy musieć się martwić się o prasowanie.

Równie dobrze sprawdzi się elegancka sukienka.

Cokolwiek wybierzecie do ubioru podczas konferencji warto zadbać również o tło jakie mamy za plecami, może to być np. biblioteczka lub ładna ściana.

#zostańwdomu i zakupy ciuchów do pracy zdalnej zrób na www.lejdi.pl

Podoba ci się ten post ? Podziel się nim
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.