Jak się mierzyć – Jak zmierzyć koszulę, bluzkę czy sweter ?

Sweter - jak się mierzyć
Sweter - jak się mierzyć

Jak się mierzyć ?

Zapewne wiele z was przed zakupem w Internecie zastanawiało się się jaki rozmiar wybrać żeby idealnie pasował na naszą figurę. Bardzo często po zamówieniu i oczekiwaniu na kuriera okazywało się, że odzież na nas nie pasuje i musimy ją odesłać. Co zrobić aby uniknąć nieudanych transakcji i wybrać taki rozmiar jaki powinniśmy nosić?
Na początek dobrze jest znać  kilka niezbędnych zasad, wtedy  na pewno zakupy przez internet staną się o wiele bardziej przyjemniejsze.

Niestety kupując w sklepie internetowym nie mamy możliwości przymierzenia odzieży, którą chcemy zakupić. Dlatego też warto dobrze znać swoje wymiary i porównać je z katalogowymi, które są umieszczone w tabeli wymiarów w danym produkcie.

Zanim pójdziemy dalej zaczniemy od najważniejszej zasady. Mierzymy najpierw siebie, a następnie dopiero odzież. W takiej kolejności możemy uniknąć źle dobranej garderoby.

Poniżej bardziej szczegółowo opisane zostały czynności jak i miejsca w których powinniśmy prawidłowo dokonywać pomiarów odzieży.  Znajdziecie również przykłady takich pomiarów z naszego sklepu. Artykuł podzielimy na kilka części omawiając różne części garderoby damskiej.

W części I

Jak zmierzyć koszulę i bluzkę czy sweter?

Najważniejszym pomiarem jest obwód mierzony w biuście., dlatego należy to zrobić starannie, dlatego pomocne byłoby  wsparcie drugiej osoby ( aczkolwiek nie jest to niezbędne ). Pomocnik, stojąc bezpośrednio za osobą mierzoną przeprowadza miarkę pod jej pachami , w najszerszej linii  biustu. Osoba mierzona powinna przytrzymać centymetr w najszerszej części figury – tylko wtedy możemy zebrać dokładny pomiar , który jest bardzo istotny. Miarka nie może opadać.  Niedopuszczalne jest także zbyt ciasne zdejmowanie tego pomiaru ! Miarka powinna luźno przechodzić zarówno  przez linie biustu  – nad, jak i pod biustem.

Obwód talii mierzymy w miejscu największego zwężenia tułowia.   Ten pomiar jest kwestią indywidualną i należy go dostosować do własnego gustu. Można wyeksponować talię lub przeciwnie, delikatnie zamaskować ją. Jeśli wolisz luźne bluzki dodaj 1-2 cm w obwodzie, jeśli mocno opinające ciało odczytaj wymiar na styk – pamiętając aby nie uciskać talii.

Aby zmierzyć długość  przyłóż centymetr do szczytu ramienia i puszczając miarkę dół zmierz długość jaką powinna mieć bluzka lub jakiej długości nie powinna ona przekraczać lub też jaka długość bluzki byłaby minimalna – jest to kwestia gustu mierzącego. Przy tym pomiarze istotna jest nasza postawa. Nie prężymy się –  zaburza to  prawidłowe proporcje ciała, tak samo  jak również garbienie się.

Kolejnym krokiem będzie zmierzenie długości rękawa.  Przykładamy miarę do kości ramieniowej w miejscu, gdzie zwykle wszyty jest rękaw i  przytrzymując miarę po zewnętrznej stronie, prowadźmy ją wzdłuż ręki, poprzez lekko zgięty łokieć, aż do kości przegubowych ręki . Długość rękawa otrzymamy, gdy rękaw będzie lekko zachodzić na dłoń,  nie odsłoni jednak nadgarstka. Pomiaru długości rękawa nigdy nie robimy przy wyprostowanej ręce, gdyż miara może wyjść zakłamana.

Przed zakupem koszuli lub bluzki zmierz:
•    obwód w biuście
•    obwód w pasie
Zmierz również długość od ramienia w dół , oraz długość ręki –  ważne jeśli nie chciałabyś aby bluzka czy koszula przekroczyła daną długość

jak się mierzyć -pomiar bluzki
Jak się mierzyć – Jak zmierzyć koszulę, bluzkę czy sweter ?

Przykładowy pomiar ze sklepu LEJDI  – sweter :

Sweter - jak się mierzyć
Sweter  – Jak się mierzyć , Jak zmierzyć koszulę, bluzkę czy sweter ?

Pomiar , który podany jest na sklepie:

S/M (36/38) – obwód biust 84 -98cm,obwód  talii 68-88cm, obwód bioder 84-104cm, dł. od ramienia 68cm, dł. rękawa od ramienia 64cm

Oznacza żę:

Biust mierzony jak na zdjęciach : pierwszy wymiar to wymiar przed naciągnięciem bluzki  84 cm  , drugi wymiar to obwód po naciągnięciu 98cm

Obwód pasa : pierwszy wymiar to wymiar przed naciągnięciem bluzki  68 cm  , drugi wymiar to obwód po naciągnięciu 88cm

Biodra – przy bluzkach obwód bioder ma mniejsze znaczenie gdyż zazwyczaj nie sięgają one do bioder w tym wypadku pomiar dokonany analogicznie do biustu czy pasa

Dł od ramienia – jest to długość całkowita bluzki 68cm  ( ważne jeśli nie chciałabyś aby bluzka nie przekraczała danej długości)

Dł rękawa od ramienia : Jest to długość mierzona od szwa rękawa w dół -przy takim rodzaju swetra jak na zdjęciu   ( czyli swetry ze ściągaczami na końcach ) długość ta musi być dłuższa niż sama długość twojej ręki  do nadgarstka – sweter będzie wtedy leżał dobrze, luźno układając się na ręce.

Jeśli zebrane przez Ciebie wymiary pokrywają się lub mieszczą w przedziale tych podanych na stronie możesz mieć pewność , że dana bluzka, sweter czy koszula będzie na Ciebie pasować !!!

W innych częściach znajdziesz:

Jak się mierzyć ? Jak zmierzyć sukienkę i spódnicę ?

Jak się mierzyć ? Jak zmierzyć spodnie ?

Jak się mierzyć ? Mierzenie ubrań na płasko .

Podoba ci się ten post ? Podziel się nim
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.