Torebki damskie 2019 top 5

Torebka na codzień
Torebka na codzień

Torebki codziennego użytku

Torebka to najważniejsza rzecz w szafie każdej Pani. Musi spełniać kilka ważnych punktów jeśli chcemy, aby służyła nam długo.

  • musi być pojemna
  • wygodna w noszeniu
  • wytrzymała
  • zgodna z obowiązującą modą
  • dopasowana do naszej garderoby

Nowy sezon to oczywiście najlepszy czas, aby zakupić nowy model takiej torebki zwłaszcza jeśli mamy nowe buty, płaszcz czy kurtkę.

Pojemność torebki

Pojemność to ważne kryterium dokonywania wyboru. W torebce musimy zmieścić wiele rzeczy – od kosmetyków po chusteczki higieniczne, klucze, telefony czy ipod lub czytniki ebook. Dzisiaj taka torebka musi pełnić wiele funkcji. Najlepsze są oczywiście torebki, które pomieszczą A4. Dobrze jest aby torebka miała w sobie wiele kieszeni oraz chociaż jedną zapinaną na zamek na dokumenty, klucze i inne cenniejsze przedmioty. Takie ukryte kieszonki z pewnością są też dodatkowym atutem zapewniającym większe bezpieczeństwo przed kradzieżami. W większych torebkach są też organizatory – taki element jest ogromnym ułatwieniem. Możemy bowiem raz włożone rzeczy np. kosmetyki i klucze przekładać z jednej torby do drugiej jednym ruchem, nie wysypując przy tym całej zawartości. Pozwala tez na zachowanie porządku i odnajdywanie drobiazgów w dużej torebce.

Poniżej nasze propozycje ze sklepu Lejdi.pl

Torebki lakierowane czy matowe?

Torebka lakierowana to spora pokusa. Jest po prostu śliczna – połyskuje i ma ten niepowtarzalny szyk i elegancję. Z drugiej strony to spore wyzwanie – szybciej się rysuje i trzeba na nią bardziej uważać. Jeśli chodzi o brudzenie się nie ma tutaj faworyta, co prawda z lakierowanej torebki łatwiej i szybciej usuniemy nieczystości takie jak np. kurz czy błoto. Z lakierowanych i gładkich powierzchni brud nie tylko szybciej schodzi ale też np przy deszczu bardziej spływa i nie osadza się na skórze. Przy torebkach matowych jest nieco większy problem. O ile z tych ze skórki ekologicznej łatwo można zetrzeć nieczystości czy krople deszczu szmatką, o tyle z tych, które sa np wykonane z nubuka czy skóry zamszowej jest nieco trudniej. Deszcz wsiąka w wierzchnią część materiału i może pozostawiać zacieki i plamy, które nie są łatwe do zczyszczenia. Dodatkowo dochodzi też aspekt nasiąkania. Taka torebkę będziemy musieli po większym deszczu odłożyć do wyschnięcia, tak aby służyła nam dłużej.

Podoba ci się ten post ? Podziel się nim
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.