Płaszcze na jesień i zimę – pikowane, puchowe 2020/ 2021

Płaszcze na zimę, jesień, pikowane, puchowe 2020 / 2021
Płaszcze na zimę, jesień, pikowane, puchowe 2020 / 2021

Jesień to najlepszy moment, aby wykonać gruntowny przegląd swojej garderoby. Czy macie w niej odpowiednią odzież wierzchnią na chłodniejsze dni? One już tuż tuż i należy być przygotowanym na poranne chłody, przeszywające zimne wiatry i dżdżyste dni. Co zapewni nam najlepszą ochronę? Oczywiście będzie to płaszcz damski. Jaki model wybrać? Czym powinien się wyróżniać wygodny i trwały damski płaszcz? Na co należy zwrócić uwagę, kiedy kupujecie swój pierwszy płaszcz damski ? Oczywiście wskazówki znajdziecie poniżej.

Płaszcze pikowane – idealne na jesień i zimę

Jednym z najpopularniejszych wyborów są płaszcze pikowane. Można je w prosty sposób rozróżnić na podstawie dekoracyjnego przeszywania nićmi. Zwykle ścieg układa się w romby. Jakie zadanie ma owo pikowanie? Wiele osób sądzi że płaszcze pikowane mają jedynie ładnie wyglądać. Prawda jest zupełnie inna. Owo pikowanie utrzymuje w miejscu wypełnienie płaszcza, czyli warstwę termoizolacyjną. Jest nią zwykle puch gęsi lub kaczy. Gdyby płaszcze nie były pikowane, to pod wpływem swojego ciężaru puch opadałby na sam dół płaszcza, czyli nie spełniałby swojej roli. Dzięki pikowaniu wypełnienie jest równomiernie rozłożone na całej powierzchni płaszcza. Pozwala to zapewnić najlepszą ochronę przed zimne, a ponadto korzystnie wpływa na wygląd i estetykę płaszcza.

Płaszcze na zimę, jesień, pikowane, puchowe 2020 / 2021
Płaszcze na zimę, jesień, pikowane, puchowe 2020 / 2021

Czy płaszcze puchowe to dobry wybór?

Jak najbardziej tak. Płaszcz damski może być wykonany z różnych materiałów. Spotykamy płaszcze wełniane, z wypełnieniem syntetycznym, a w końcu płaszcze puchowe. Te ostatnie łączą w sobie wszystkie najlepsze właściwości.

Zielony zimowy płaszcz
Zielony zimowy płaszcz z futerkiem i kapturem. Ciepły płaszcz.

Poznaj zalety płaszczy puchowych

  • Lekkość – płaszcz damski zwykle kojarzy się z dość ciężką odzieżą wierzchnią. Okazuje się że wcale nie musi tak być. Wystarczy tylko odpowiedni wybór. Płaszcze pikowane z wypełnieniem z puchu mogą być ultra lekkie , jednocześnie puch jest sprężysty i wcale nie trzeba stosować go w dużych ilościach, aby zapewnić sobie ciepło. Jednocześnie puchowe płaszcze są bardzo lekkie i wygodne, a ich noszenie nie wiąże się z ograniczaniem swobody ruchów.
  • Termika – czy zastanawiałyście się jak to możliwe, że lekkie płaszcze pikowane są tak ciepłe, a często znacznie grubsze i cięższe płaszcze nie zapewniają takiej ochrony przed zimnem? Oczywiście odpowiedź jest prosta. Puch naturalny ma zadanie chronić noszące go zwierzęta przed zimnem oraz wilgocią. Kaczy i gęsi puch izoluje ich ciała od wody i niskiej temperatury. Tak samo działa kiedy zostanie umieszczony w wypełnieniu płaszcza. Zatrzymuje wewnątrz siebie powietrze i w naturalny, bezpieczny sposób odprowadza wilgoć na zewnątrz. Owa wilgoć może pochodzić od naszego potu.
  • Konserwacja płaszcze puchowe nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Oczywiście najbezpieczniej oddać je do czyszczenia do profesjonalnej pralni, ale nie zawsze jest to obowiązkowe. Jeżeli chcecie prać płaszcze pikowane samodzielnie, w swoich domach, nic nie stoi na przeszkodzie. Pamiętajcie tylko o tym, aby robić to z zaleceniami producenta. Czyli dodać do prania kilka piłeczek tenisowych. Ich zadanie jest proste. Nie dopuszczą one do zbijania się puchu w kule, a tym samym do utraty sprężystości.

Płaszcz damski – z kapturem czy bez?

Damskie płaszcze można zakupić w wielu różnych wariantach. Niektóre z nich to m.in. płaszcze pikowane z kapturami. No właśnie, decydować się na tę opcję czy raczej nie? Jakie zadanie ma do spełnienia kaptur?

Płaszcze puchowe z kapturem – poznaj ich zalety

  • Ochrona – przede wszystkim kaptur ma chronić naszą głowę przed zimnem, wiatrem oraz deszczem. Wiele pań nie toleruje chodzenia w czapkach, a kaptur jest dla nich korzystną alternatywą. Pamiętajmy o tym, że przez nieosłoniętą głowę ucieka blisko 80% całego ciepła z ciała. Ochrona głowy przed wychłodzeniem jest bardzo ważnym elementem profilaktyki przed różnymi chorobami i osłabienie, a oczywistym jest, że kaptur jest pod tym względem fenomenalnym rozwiązaniem.
  • Moda – kaptury dodają płaszczom szyku i wdzięku. Szczególnie wtedy, jeśli są to kaptury obszyte praktycznym i ładnie wyglądającym futerkiem. Romantyczny nastrój, a także co tu dużo mówić, względy praktyczne. Czyż nie jest miło wtulić twarz do miękkiego i ciepłego futerka, kiedy zmęczeni wracamy po pracy do domu?
  • Wygoda płaszcz damski nie musi na zawsze być połączony z kapturem. Jest wiele płaszczy, w których kaptur jest doczepiany przy pomocy klipsów lub zamka błyskawicznego. To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które nie są do końca przekonane że kaptur będzie im potrzebny. Jeśli przez większość czasu wolą sportowe płaszcze puchowe bez kaptura, wystarczy go odpiąć i ponownie założyć wtedy, kiedy będzie to konieczne.
Parka, płaszcz z kapturem i futerkiem
Parka, płaszcz z kapturem i futerkiem

Za ile można kupić dobre płaszcze pikowane?

Jak zawsze kiedy chodzi o ceny, to rozrzut ich jest bardzo szeroki. Ceny płaszczy rozpoczynają się już od 250 złotych. To bardzo atrakcyjna cena, w której możemy kupić klasyczne płaszcze pikowane na jesień. Dokładająca kilkadziesiąt złotych więcej, w zasięgu pojawiają się płaszcze puchowe. Lekkie i bardzo ciepłe, a do tego dostępne w dużym wyborze wzorów i kolorów. Oczywiście w naszym sklepie wszystkie płaszcze damskie można zakupić online, bez wychodzenia z domu.

Wszystkie płaszcze znajdziecie w sklepie LEJDI w dziale kurtki i płaszcze .

Podoba ci się ten post ? Podziel się nim
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.