Jak się ubrać na rozmowę o pracę?

Elegancki kostium damski
Modny kostium damski, garsonka damska.

Każda kobieta zastanawia się chociaż raz w życiu, co należy włożyć na siebie na rozmowę kwalifikacyjną. Wszystko zależy od tego na jakie stanowisko aplikujemy. Ale zasada jest taka aby był to ubiór elegancki, schludny ale również taki w którym czujemy się dobrze, ponieważ powinniśmy czuć się pewnie. I zdecydowanie dobrze dobrane ciuchy pomogą nam czuć się komfortowo.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stylizacji na rozmowę o pracę?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, na pewne zasady które są uniwersalne dla wielu stanowisk. Nie ważne czy ubiegasz się o pracę w korporacji, banku czy kawiarni lub sklepie, strój powinien być czysty i wyprasowany. Nie należy zbyt odsłaniać ciała, ramiona powinny być zakryte, dekolt nie duży, jest również zasada że bez względu na pogodę kobieta powinna mieć rajstopy założone do spódnicy. Buty nie powinny mieć odkrytych palców i być na bardzo wysokim obcasie. Spódnica nie może być mini.

Pierwsze wrażenie to klucz do sukcesu.

Kiedy wchodzimy na rozmowę o pracę, bardzo ważne są pierwsze sekundy, to wtedy możemy zrobić dobre wrażenie na osobach z którymi się spotykamy. Na pierwsze wrażenie składa się wiele czynników ale 90% czyli najwięcej, zajmuje ubiór. Więc postarajmy się, aby był schludny, elegancki. Dla części z nas nie jest to ubiór w którym chodzimy na co dzień i który lubimy, lecz rozmowa o pracę wymaga od nas tego aby być ubranym elegancko.

Co założyć na siebie gdy szukamy pracy w banku, korporacji czy administracji biurowej.

Szukasz pracy w banku lub korporacji ? Co wybrać na rozmowę o pracę ? Z pewnością powinien być to stój biznesowy, elegancki. Tu sprawdzają się klasyczne spódnice, garsonki czy garnitury damskie, białe koszule. Klasycznie i stylowo.

Czy strój na rozmowę musi być zawsze klasyczny?

Czy faktycznie zawsze musimy ubierać się w ten sposób przedstawiony powyżej na rozmowę o pracę? Oczywiście że nie, to zależy na jakie stanowisko aplikujemy. Osoby wolnych zawodów, artyści, sprzedawcy sklepów odzieżowych czy spożywczych nie muszą ubierać się w tak bardzo formalny sposób na rozmowę o pracę, ale ubiór powinien być schludny, czysty i elegancki w mniej formalny sposób. Świetnym rozwiązaniem w tym przypadku są kolorowe koszule.

Do tak pięknych koszul, sprawdzą się jeansy rurki lub chinosy damskie, cygaretki czy spódnice. Pamiętajmy jednak wybierając jeansy aby nie były z zbyt niskim stanem, z dziurami, przetarciami czy perełkami, jakkolwiek są one modne w obecnej chwili, natomiast na rozmowę o pracę wypada założyć coś bardziej stonowanego. Przy wyborze spódnicy pamiętajmy aby nie była zbyt krótka, niech będzie to spódnica ołówkowa.

Nie zapominajmy o czystych butach i torebce. Tak przygotowani możemy być pewni że nasz ubiór, pomoże nam w pierwszym dobrym wrażeniu które jest kluczowe dla tego typu spotkań.

Prezentowane koszule i komplety biznesowe znajdziesz na www.lejdi.pl

Podoba ci się ten post ? Podziel się nim
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.