Co to jest styl boho?

Styl boho
Styl boho. Sukienka w stylu boho,bransoletki w stylu boho

Obecnie zarówno w modzie, jak i projektowaniu wnętrz można wyróżnić style, które są praktycznie takie same i w odniesieniu do nich obowiązują bardzo podobne zasady tworzenia. Styl boho to zdecydowanie taki sposób ubierania się, który wyróżnia się spośród innych tym, że istnieje w modzie praktycznie od zawsze. Pomimo tego, że od czasu do czasu zostaje wypierany przez inny nurt, to jednak zawsze powraca i cieszy się dużym zainteresowaniem projektantów i konsumentów. Czym tak właściwie jest styl boho? Czym się wyróżnia? Jak ubierać się w stylu boho? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdują się poniżej.

Boho – co to za styl?

Ogólnie rzecz biorąc wszystko, co będzie zaprojektowane w stylu boho powinno nawiązywać do natury, swobody i wolności. W przypadku tego nurtu nie ma miejsca na żadne ramy ograniczające. Stylizacje boho to najczęściej odzież przeznaczona do użytku w miesiącach letnich ze względu na jej lekkość i przyjazną, naturalną formę. Rok do roku ten rodzaj projektowanie odzieży cieszy się dość dużą popularnością. Stawiają na niego przede wszystkim młode kobiety poszukujące własnego stylu i sposobu ubierania się. Wszystkie ubrania, które są zaprojektowanie w odniesieniu do stylu boho czerpią inspiracje z mody hippisowskiej, cygańskiej i artystycznej. Można powiedzieć, że w przypadku boho stylizacje będą pasować do kobiet w różnym wieku – nie tylko tych dojrzałych. W dzisiejszych czasach zarówno dorosłe kobiety, jak i nastolatki coraz częściej ubierają się w stylu boho. Taki sposób dopasowywania i projektowania odzieży jest zauważalny na całym świecie. Oznacza to, że boho stało się popularne praktycznie wszędzie, niezależnie od kultury.

Styl boho
Styl boho. Sukienka w stylu boho,bransoletki w stylu boho

Styl boho – czym się wyróżnia?

Czym tak właściwie wyróżnia się styl boho? Aby wiedzieć, jaką odzież wybrać i na co zwracać uwagę trzeba poruszyć kilka kwestii z tym związanych. Jeśli chodzi o główne cechy charakterystyczne, możemy wyróżnić:

  • Minimalizm
  • Delikatne zdobienia
  • Stonowane kolory z wyróżniającymi się dodatkami
  • Motywy związane z naturą
  • Naturalne, ekologiczne materiały do produkcji ubrań
  • Zwiewne fasony

Powyższe elementy to tylko niektóre z tych, jakie wyróżniają stylizacje boho. Zapoznanie się jednak z tymi zasadami znacznie ułatwi podjęcie wyboru podczas zakupu konkretnego typu odzieży. Te wskazówki mogą okazać się też pomocne dla projektantów, którzy zajmują się na co dzień tworzeniem nowych sukienek, torebek, koszulek i innych elementów. Na podstawie tych wytycznych, które określają elegancki styl boho można zbudować prawdziwą letnią stylizację.

Warto zauważyć, że najczęściej spotykane na rynku są zwiewne sukienki, które królują nie tylko na wakacjach, ale także podczas ważnych uroczystości. Można powiedzieć, że taka stylistyka odzieży pasuje praktycznie na każdą okazję niezależnie od tego, czy będzie to luźne spotkanie ze znajomymi na mieście, czy ślub członka rodziny. Od kilku sezonów styl boho króluje również na weselach.

Sukienka boho
Sukienka boho

Stylistyka boho – kiedy się sprawdza?

Wszelkiego rodzaju stylizacje boho sprawdzają się najczęściej w miesiącach letnich ze względu na ich ponadczasowy wygląd. Zwiewność, delikatne kolory oraz naturalne akcenty sprawiają, że tego typu stylistyka nigdy nie przestanie być modna i wygodna. Pomimo pewnych zawirowań w modzie, szczególnie w sezonach letnich odzież w stylu boho zawsze jest popularna i nigdy nie odbiega elegancją od innych nurtów projektowania.

Styl ten nawiązuje w dużej mierze do natury, dlatego nie tylko pod względem stylistycznym, ale i materiałowym odzież boho jest mocno ekologiczna. Typowym fasonem, który najczęściej spotykany jest w stylizacjach boho jest tunika. Najważniejsze jest, aby odzież była zwiewna, posiadała elementy wyróżniające, ale jednocześnie stawiała na minimalizm. W przypadku boho stylizacje odnoszą się do kilku podstawowych kolorów, a mianowicie odcieni brązu i beżu. Warto też wspomnieć, że biały jest na tyle uniwersalną barwą, że doskonale wpasowuje się w styl boho w połączeniu z motywami kwiatowymi i roślinnymi. Ciekawostką jest fakt, że wielokolorowe sukienki w kwieciste wzory są jednak najbliższe temu stylowi. Najważniejsze jest jednak to, aby nałożony na odzież wzór zdobił całą jej powierzchnię.
Lato to czas, w którym temperatury są wysokie i każdy szuka wytchnienia nawet podczas ubierania się. Odzież w stylu boho okazuje się być idealnym rozwiązaniem pozwalającym na zwiększenie komfortu noszenia naturalnych stylizacji, które będą pasować praktycznie na każdą okazję. Zarówno krótkie, jak i nieco dłuższe sukienki maxi oraz wszelkiego rodzaju tuniki nie odkrywają zbyt wiele ciała, dzięki czemu chronią je przed oddziaływaniem ostrego światła, a dodatkowo świetnie wyglądają.

Czy warto kupować odzież w stylu boho?

Zdecydowanie warto zainwestować w ponadczasową, naturalną i zwiewną odzież w stylu boho. Wybierając takie stylizacje, można wyglądać świetnie nawet w środku lata, kiedy temperatury są bardzo wysokie. Wszelkiego rodzaju sukienki, tuniki, bluzki i spodnie o naturalnych wzorach w minimalistycznej formie sprawdzą się praktycznie w każdej sytuacji. Warto więc wiedzieć, co to jest styl boho i czym tak właściwie się wyróżnia. Po zapoznaniu się z tymi aspektami można bez problemu dobrać stylizację, która będzie doskonale wpasowywać się w ten nurt projektowania.

Podoba ci się ten post ? Podziel się nim
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.